Sprzątanie świata

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów. To także zachęta do działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska oraz poszanowania przyrody.

22. września 2015 r. uczniowie NSOSW im. Jana Pawła II przy Zol dla Dzieci w Jaszkotlu, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto dzień wcześniej lekcją wstępną na temat głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny dookoła Ośrodka oraz w miejscowości Jaszkotle, które solidnie posprzątano. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” mają nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i o czystość otoczenia.

Przejdź do Galerii

Powrót