Orszak Trzech Króli

Trzy Krainy zjednoczone wokół jednej idei, w jednym SERCU, którego ciepło rozgrzało uroczyste obchody Święta Trzech Króli, w jakże świątecznej, zimowej atmosferze, oprószonej białym puchem, scenerii jakby wykrojonej z malowniczych krajobrazów dickensowskich opowieści, a to wszystko wydarzyło się w naszej polskiej, wrocławskiej rzeczywistości, nieco uwspółcześnionej. 🙂

Świętowanie rozpoczęło się w każdej Krainie – Parafii uroczystą Mszą Świętą, po której królewskie zaprzęgi Kacpra, Melchiora i Baltazara wyruszyły ze Stabłowic, Złotnik i Leśnicy prosto do Betlejem, gdzie obok mieszczącej się na scenie Stajenki czekaliśmy w napięciu na wielki, zjednoczony Orszak Trzech Króli, który wkroczył dumnie na teren festynu z kolędą rozbrzmiewającą chórem setek radosnych serc.

Każdy Królewski Orszak śpiewem powitał Dzieciątko cicho leżące w żłóbku, w towarzystwie Maryi, Józefa, Aniołów,  Pastuszków, i złożył hojne dary, w imieniu wszystkich krajan – parafian, Ludzi Dobrej Woli i szczodrego serca, a były to najprawdziwsze: Mirra, Kadzidło i Złoto!

 

Dary w postaci kilkunastu tysięcy złotych i dwóch wózków inwalidzkich Dzieciątko Jezus postanowiło ofiarować Nam – Wychowankom NSOSW z Jaszkotla. Dlatego, pełni radości, wzruszenia i głębokiej wdzięczności, stanęliśmy u żłóbka i razem,  zjednoczonym z całym Królewskim Orszakiem i Świętą Rodziną, Gorącym SERCEM wyśpiewaliśmy trzy pieśni przygotowane na ten szczególny, świąteczny czas!

Tak wspaniałego początku Nowego Roku z pewnością się nie spodziewaliśmy!

Przejdź do Galerii


Dyrekcja NSOSW w Jaszkotlu wraz z Pracownikami i Dziećmi
pragnie złożyć serdeczne podziękowania
za
bezinteresowną pomoc, otwarte SERCE i wszelką życzliwość
wobec
Wychowanków naszego Ośrodka

Wszystkim Ludziom Dobrej Woli
oraz Duchownym
z
parafii
ZŁOTNIKI, STABŁOWICE, LEŚNICA

Powrót