Projekt Edukacyjny: „Od ziarenka do bochenka”- STRONA 3

Strona 1     Strona 2     Strona 3


W czerwcu zakończył się w naszym Ośrodku projekt edukacyjny pt: „Od ziarenka do bochenka”.
Projekt przeznaczony był do realizacji dla uczniów wszystkich klas z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Głównym celem projektu było  rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz podejmowanie odpowiednich działań, służących poprawie zdrowia i jakości życia. W ramach projektu dzieci m.in. kształtowały szacunek do chleba, poznawały proces jego powstawania, pracę młynarza, piekarza, rolnika oraz wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne.
Wychowankowie przygotowali też samodzielnie różnego rodzaju przekąski zbożowe, poznali piosenki o tematyce chleba oraz wybrali się na wycieczki: na pola, do pobliskiego sklepu oraz do piekarni.


 

SPOTKANIE VII
Podczas kolejnego spotkania wybraliśmy się do piekarni do Środy Śląskiej.

Przemiła pani piekarz pokazywała nam proces powstawania chleba; pomagaliśmy jej wsypywać mąkę do wielkiego miksera, dodawaliśmy zakwas i wodę a później samodzielnie formowaliśmy z ciasta rozmaite bułki, rogale i inne wypieki. Następnie obserwowaliśmy jak nasze rękodzieła piekły się wielkim, gorącym piecu. Później nastąpiła wspólna degustacja- nigdy bułki i rogale nie smakowały na tak dobrze jak wtedy.

      DSC_0507

Przejdź do Galerii


SPOTKANIE VIII
Podsumowanie i zakończenie projektu.

Podczas ostatniego spotkania podsumowaliśmy wszystkie działania, jakie dokonaliśmy w projekcie, rozwiązywaliśmy zagadki i quizy. Każda klasa zaprezentowała również pracę plastyczną i prezentacje multimedialną podsumowującą działania podjęte w projekcie. Na koniec urządziliśmy sobie mały poczęstunek- pyszne, zdrowe kanapki zrobione z BOCHENKA, KTÓRY POWSTAŁ Z ZIARENKA…………..

     DSC_0235

Przejdź do Galerii


Strona 1     Strona 2     Strona 3

 

Powrót