Projekt Edukacyjny: „Od ziarenka do bochenka”.

Strona 1     Strona 2      Strona 3
W czerwcu zakończył się w naszym Ośrodku projekt edukacyjny pt: „Od ziarenka do bochenka”. Projekt przeznaczony był do realizacji dla uczniów wszystkich klas z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Głównym celem projektu było  rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz podejmowanie odpowiednich działań, służących poprawie zdrowia i jakości życia. W ramach projektu dzieci m.in. kształtowały szacunek do chleba, poznawały proces jego powstawania, pracę młynarza, piekarza, rolnika oraz wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne. Wychowankowie przygotowali też samodzielnie różnego rodzaju przekąski zbożowe, poznali piosenki o tematyce chleba oraz wybrali się na wycieczki: na pola, do pobliskiego sklepu oraz do piekarni.
 

SPOTKANIE I- Inauguracja projektu

 Projekt_NSOSW

Dzieci zostały zapoznane z głównymi założeniami projektu, obejrzały prezentację multimedialną na temat tego, co będą robić podczas projektu. Uczyły się piosenki pt: „Owies, groszek, jęczmień też” wraz z układem taneczno- ruchowym. Prowadziły eksperymenty w ziemi oraz zasadziły w niej ziarna zbóż.

PrzejdĹş do Galerii


 

SPOTKANIE II-  „Chleb nasz powszedni”- zapoznanie z etapami powstawania chleba.

Projekt1_NSOSW

Wychowankowie obejrzeli film animowany na temat procesu powstawania chleba. Układaliśmy historyjkę obrazkową „droga chleba”. Wykonaliśmy pracę plastyczną ziarnami zbóż. Poznawaliśmy różnego rodzaju pieczywa wszystkimi zmysłami oraz przygotowaliśmy pyszne, zdrowe kanapki dla całej społeczności uczniowskiej.

PrzejdĹş do Galerii


SPOTKANIE  III - "Ziarenkowe czary mary"- zapoznanie z czterema podstawowymi zbożami: jeczmień pszenica , owies, żyto.

Projekt_NSOSW-03

Dzieci zostały zapoznane z 4 podstawowymi zbożami, potrafią rozróżnić ziarno ozime i jare. Wspólnie upiekliśmy ciasteczka zbożowe i wykonaliśmy piękne mandale z ziaren. Poznały też układ taneczny do piosenki "Zasiali Górale owies"i chętnie go tańczyły.
PrzejdĹş do Galerii
PRZEJDŚ DO STRONY 2  PROJEKTU ->>>
Powrót