Projekt Edukacyjny: „Od ziarenka do bochenka” – STRONA 2

Strona 1     Strona 2     Strona 3
W czerwcu zakończył się w naszym Ośrodku projekt edukacyjny pt: „Od ziarenka do bochenka”. Projekt przeznaczony był do realizacji dla uczniów wszystkich klas z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Głównym celem projektu było  rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz podejmowanie odpowiednich działań, służących poprawie zdrowia i jakości życia. W ramach projektu dzieci m.in. kształtowały szacunek do chleba, poznawały proces jego powstawania, pracę młynarza, piekarza, rolnika oraz wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne. Wychowankowie przygotowali też samodzielnie różnego rodzaju przekąski zbożowe, poznali piosenki o tematyce chleba oraz wybrali się na wycieczki: na pola, do pobliskiego sklepu oraz do piekarni.

SPOTKANIE IV - "Eksperyment Chleb".

Projekt_NSOSW-04

Kolejne już zajęcia projektu pt: „ Od ziarenka do bochenka” odbyły się pod nazwą „Eksperyment chleb”. Układaliśmy za pomocą symboli PSC przepisu na chleb, mieszaliśmy wszystkie składniki oraz zagniataliśmy ciasto, aby piękne powędrowało do piekarnika. W między czasie wykonaliśmy ilustrację do wiersza  Władysława Bełzy „Abecadło o chlebie”. A najciekawszym punktem programu była degustacja cieplutkiego, pysznego chleba posmarowanego dżemikiem. Mniam :-)

PrzejdĹş do Galerii


 

SPOTKANIE V - „Poprzez miedzę, poprzez łąki do sklepiku do Biedronki”. Piesza wycieczka do sklepu, polnymi drogami.

NSOSW_Projekt5

W ramach projektu odbyła się piesza wycieczka do sklepu do Smolca. Dzieci szły polnymi drogami obserwując rosnące na polach zboża, wykonywały zdjęcia. W sklepie samodzielnie zakupiły pieczywo i mączne przysmaki.

PrzejdĹş do Galerii


 

SPOTKANIE VI - „Mączne smakowitości w stylu włoskim”. Robienie pizzy.

NSOSW_Projekt6

Podczas spotkania uczniowie zrobili pizze, na którą zaprosili wszystkie dzieci i pracowników Ośrodka. Była pyszna ..Mniam…….

PrzejdĹş do Galerii


PRZEJDĹš DO STRONY 3 PROJEKTU ->>>

Powrót